Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościStrzelał w centrum Krakowa. Jedna osoba nie żyje.

Strzelał w centrum Krakowa. Jedna osoba nie żyje.

Dziś około godziny 11:00 w centrum Krakowa, niedaleko Rynku Głównego padły strzały. Napastnik zabił jedną osobę i ranił kolejną. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w jednym z lokali przy ulicy Sławkowskiej.


Jak wynika z ustaleń krakowskiej policji, 35-letni mężczyzna znajdujący się w jednym z lokali przy ulicy Sławkowskiej wyciągnął broń i oddał strzał w kierunku innych osób. Jeden z postrzelonych mężczyzn został ciężko ranny, na miejscu był reanimowany przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy pierwsi znaleźli się na miejscu. Reanimacja ciężko rannego mężczyzny była kontynuowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak jego życia nie udało się uratować. Drugi mężczyzna, który został poszkodowany w tym zdarzeniu został przetransportowany do krakowskiego szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak po krótkim czasie został zatrzymany w rejonie Krowodrzy. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli pistolet. Na miejscu zabójstwa pod nadzorem prokuratora pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady. Zatrzymany 35-latek, który jest podejrzewany o ten czyn został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie gdzie trwają policyjne czynności. Mężczyzna jest przesłuchiwany. 

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale