Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościTargi Pracy AGH wracają w stacjonarnej formie

Targi Pracy AGH wracają w stacjonarnej formie

100 wystawców przedstawi swoje oferty pracy, staży i praktyk dla studentów ze wszystkich krakowskich uczelni

Po raz pierwszy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Targi Pracy AGH wracają do formuły stacjonarnej. Dwudniowe wydarzenia, zaplanowane na 5 i 6 kwietnia odbędzie się w nowej lokalizacji. W Klubie Studio, przy ul. Budryka 4 w Krakowie, zaprezentuje się łącznie ponad 100 firm z kilkunastu różnych sektorów. Podczas wydarzenia swój udział zapowiedziały firmy rekrutujące z obszaru energetyki, przetwarzania danych, informatyki, wydobycia kruszyw czy technologii cyfrowych.

– Mamy nadzieję, że powrót do stacjonarnej formuły Targów i możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu da szansę rozwoju zawodowego studentom i absolwentom AGH oraz innym osobom poszukującym pracy oraz spełni oczekiwania pracodawców czekających na dobrze wykształconych młodych pracowników. Z doświadczenia organizacji ponad dwudziestu poprzednich edycji wiemy, jak ważny jest bezpośredni kontakt pomiędzy kandydatem a pracodawcą i taki kontakt chcemy umożliwić wszystkim poszukującym pracy – podkreśla Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Rafał Dańko.

Podobnie jak w poprzednich edycjach na uczestników czekają także dodatkowe wydarzenia. Eksperci z Centrum Karier AGH będą udzielać przydatnych wskazówek dotyczących poprawności CV i profilów na Linkedinie, które aktualnie  pełnią niezwykle istotną role w procesach rekrutacyjnych i poszukiwaniu pracy.

Istotnym elementem wydarzenia będzie także możliwość konsultacji z Grodzkim Urzędem Pracy. GUP podczas targów będzie miał swoje stanowisko z ofertami pracy dla osób z Ukrainy, które szukają schronienia w Polsce.

Ponadto wszystkie osoby odwiedzające Targi Pracy będą mogły uczestniczyć
w prezentacjach firm i tym samym jeszcze lepiej poznać ofertę  i profil danego pracodawcy. W Klubie Studio zaprezentują się m.in.: Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ABB, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Lotnictwa, ERICSSON czy NOVOMATIC.

Targi Pracy, organizowane od ponad 20 lat przez Centrum Karier AGH, to jedno
z większych wydarzeń tego typu w Polsce przygotowywane przez uczelnie. Wydarzenie jest bezpłatne i mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby poszukujące ciekawych ofert pracy, staży czy praktyk studenckich.

Podczas dotychczasowych edycji każdorazowo w spotkaniach przyszłych pracowników z pracodawcami brało udział kilka tysięcy młodych ludzi. W związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniem w tym roku program został poszerzony i wiosenne edycja Targów Pracy potrwa dwa dni.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: www.targi.agh.edu.pl

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale