Quantcast
wtorek, 28 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościUl. Zwierzyniecka, Kościuszki, most Dębnicki – jeden wielki plac budowy

Ul. Zwierzyniecka, Kościuszki, most Dębnicki – jeden wielki plac budowy

Jeden z najbardziej uciążliwych dla mieszkańców Krakowa remontów jakim jest remont mostu Dębnickiego wraz z przebudową ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki idzie pełną parą. Remont mostu rozpoczął się jeszcze na początku lipca, natomiast przebudowa wspomnianych ulic – 2 września. W nocy z 24-25 września rozpoczął się drugi etap prac co wiązało się z nową organizacją ruchu. Z nowych informacji wynika, że w ostatnim czasie wykonano siec gazową w rejonie Jubilatu. Czy prace remontowe mostu Dębnickiego zakończą się w połowie listopada? Czas pokaże.


Jeśli chodzi o przebudowę ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki to w ramach inwestycji zaplanowane są następujące prace: wymiana torowiska, odnowienie chodników oraz kompleksowa modernizacja wszystkich sieci podziemnych. Dodatkowo wyremontowany zostanie mostek nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator”. Głównym celem prac jest poprawa komfortu jazdy tramwajami. Po przebudowie składy będą jeździły ciszej, nie powodując silnych drgań. Modernizacja zwiększy również dostępność i przystosowanie tego obszaru do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Remont mostu Dębnickiego ma na celu poprawę jego stanu technicznego w obrębie płyty pomostowej, a nie wymianę samej nawierzchni jezdni. W ramach zadania wymieniona zostanie zarówno nawierzchnia asfaltowa jezdni, jak i nawierzchnia kap chodnikowych z żywic. Wykonana zostanie również nowa izolacja płyty pomostowej, która zostanie poprzedzona niezbędnymi naprawami jej żelbetowej konstrukcji. Wymienione będą elementy odwodnienia i dylatacje nad przyczółkami, bariery energochłonne, oświetlenie oraz krawężniki. Balustrady zostaną podniesione i zabezpieczone przed korozją.

– Remont jest konieczny. Wiemy, że jego wykonanie będzie dosyć uciążliwe dla funkcjonowania miasta. Wiąże się nie tylko z wymianą trakcji, ale równocześnie infrastruktury, która znajduje się w miejscach bardzo wrażliwych dla transportu publicznego. Stan techniczny ul. Zwierzynieckiej, ul. Kościuszki, jak również mostu Dębnickiego – bo to proces łączony – wskazuje, że to absolutnie jeden z najbardziej pilnych remontów, jakie trzeba przeprowadzić w mieście – mówił Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Krakowa, podczas briefingu, który odbył się 23 sierpnia.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale