Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościUzdrowisko Kopalni Soli „Wieliczka” współorganizatorem naukowej konferencji w Szpitalu Uniwersyteckim

Uzdrowisko Kopalni Soli „Wieliczka” współorganizatorem naukowej konferencji w Szpitalu Uniwersyteckim

„Rehabilitacja pulmonologiczna jako fundament w zakresie pomocy poszkodowanym przez COVID, smog i z innych powodów utraty wydolności organizmu” pod takim tytułem 20 sierpnia odbyła się V Ogólnopolska Konferencja w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim.

Na tegoroczną konferencję na której rozmawiano m.in. o zdrowotnych skutkach epidemii zaprosili Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu oraz Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka”.

Skuteczna rehabilitacja pocovidowych pacjentów jest bardzo ważna, wielu pacjentów po pokonaniu choroby wymaga kompleksowej opieki. Dlatego też podziemne uzdrowisko w Wieliczce mocno zaangażowało się w organizację tej konferencji. To właśnie w Wieliczce, kilkadziesiąt metrów pod ziemią pacjenci którzy przeszli COVID-19 wracają do zdrowia na skutek rehabilitacji oddechowej połączonej ze specyficznym podziemnym mikroklimatem.

W Krakowie – realnie i wirtualnie, obradowali przedstawiciele m.in. Szpitala w Jaroszowcu, wielickiego Uzdrowiska, Collegium Medicum, krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Warszawskiej, Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Zakopanem, Krajowej Izby Fizjoterapeutów, Polskiego Towarzystwa Fizjoterapeutycznego, Ministerstw: Zdrowia, Rozwoju oraz Rodziny i Polityki Społecznej.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale