Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościW centrum Krakowa ochroniarz okradał plac budowy, którego pilnował

W centrum Krakowa ochroniarz okradał plac budowy, którego pilnował

W minionym tygodniu krakowski policjanci zatrzymali ochroniarza pracującego na terenie placu budowy w centrum miasta, który jak się okazało kradł znajdujące się tam materiały budowlane. Co więcej 60-latek uszkodził instalację elektryczną. Straty jakie spowodował oszacowano na kwotę 150 tys. zł.


Policjanci z II Komisariatu Policji w Krakowie otrzymali informację, że dochodzi do kradzieży na placu budowy w centrum miasta. Funkcjonariusze szybko ustalili kto może być odpowiedzialny za te kradzieże, udali się na miejsce gdzie wylegitymowali 60-letniego ochroniarza. W jego domu w powiecie miechowskim, śledczy znaleźli część skradzionych materiałów. Podejrzany przyznał, że część skradzionych rzeczy sprzedał na pobliskim skupie złomu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Skradziony towar wyceniony został na kwotę 50 tysięcy złotych. Dodatkowo, w trakcie swoich przestępczych działań na placu budowy mężczyzna dokonał uszkodzeń istniejącej już instalacji elektrycznej. W tym przypadku straty wycenione zostały na kwotę 100 tysięcy złotych. 60-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale