Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościW poniedziałek startuje 17. Studencki Festiwal Informatyczny

W poniedziałek startuje 17. Studencki Festiwal Informatyczny

W ramach 17. Studenckiego Festiwalu Informatycznego Kraków na trzy dni zamieni się w siedzibę programistów, twórców gier i efektów dźwiękowych, vlogerów, youtuberów i ekspertów z sektora cyberbezpieczeństwa.

Czy wirtualna rzeczywistość może zmienić świat, kiedy sztuczna inteligencja jest mądrzejsza od człowieka, jak hakerzy zbierają informacje i przygotowują się do ataku, jak gry video zrewolucjonizowały sztukę – to tylko wybrane zagadnienia spośród kilkudziesięciu różnych wykładów i warsztatów, w których mogą bezpłatnie uczestniczyć twórcy i pasjonaci branży IT oraz szeroko pojętego sektora gamingowego.

W tym roku wśród prelegentów wystąpią m.in. Jakub Mrugalski, programista, podcaster i youtuber specjalizujący się w bezpieczeństwie aplikacji webowych; Krzysztof M. Maj, groznawca, tutor akademicki i vloger zainteresowany kulturą fantastyczną oraz edukacją; Piotr Łój, producent filmów sferycznych; Stanisław Jastrzębski, ekspert w dziedzinie sieci neuronowych i ich zastosowań w chemii oraz odkrywaniu leków; Maurycy Chronowski zajmujący się rozwijaniem algorytmów dla danych medycznych czy Greg Wal, projektant dźwięków w grach.

Dodatkowo swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się także studenci, którzy na co dzień tworzą jedne z najbardziej spektakularnych i zaawansowanych projektów studenckich. Zespół AGH Solar Boat, twórcy m.in. autonomicznej łodzi solarnej przedstawią metody zbierania danych środowiskowych, pracy programistycznej w projekcie czy aspekt wykorzystania sieci neuronowych.

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny. Zapisy obowiązują tylko na zajęcia warsztatowe (https://warsztaty.sfi.pl/).

*** Studencki Festiwal Informatyczny od pierwszej edycji organizują studenci z kół naukowych informatyki czterech krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Co roku wydarzenie jednoczy pochodzących z całej Polski profesjonalnych informatyków. W tym roku wydarzenie odbędzie się
w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego i potrwa od 14 do 16 marca.

Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz wydarzenia znajdą Państwo na stronie: https://sfi.pl/pl/ oraz https://www.facebook.com/events/456741559448616

inf. prasowa

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale