Quantcast
środa, 17 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościWkrótce startuje krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Wkrótce startuje krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Krakowie rozpocznie się już w przyszłym tygodniu, bo 25 listopada i będzie można go odwiedzać do 1 stycznia przyszłego roku. Jarmark niewątpliwie wzbogaci świąteczny urok krakowskiego rynku w połączeniu z 15 metrową choinką oraz świątecznymi ozdobami, których montaż już się rozpoczął.


W tym roku krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy został wyróżniony w zestawieniu serwisu CNN Travel, które to zestawienie prezentuje najlepsze według owego serwisu Jarmarki Świąteczne na całym świecie. Kraków znalazł się na liście obok takich miast jak Londyn, Budapeszt, Helsinki, Singapur, Toronto czy Nowy Jork.

Natomiast w zeszłym roku krakowski jarmark doceniły inne zagraniczne media, a mianowicie brytyjski dziennik „The Times”, który to wyjątkowe krakowskie wydarzenie umieścił na 24 miejsce wśród najlepszych świątecznych jarmarków w Europie.

CNN Travel piszę, że krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy jest jednym z największych w Europie, a Bazylika Mariacka wraz z Sukiennicami stanowi wspaniałe tło dla tego wydarzenia. Natomiast goście mogą skosztować polskich przysmaków, takich jak kiełbasa, kupić własnoręcznie robione prezenty i smakołyki, słuchając przy tym muzyki na żywo w wykonaniu zespołów ludowych i kolędników.

W roku podobnie jak i w latach ubiegłych na stoiskach znajdziemy m.in. ręcznie malowane bański, różnego rodzaju ozdoby świąteczne, choinkowe, stroiki, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuterię czy pamiątki.

Natomiast goście z Litwy, Ukrainy, Słowacji czy Węgier będą nam oferować m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki czy ceramikę.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale