Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościWręczono Dźwigacze Kultury

Wręczono Dźwigacze Kultury

13 grudnia w Hotelu H15 przy ul. św Jana 15 odbyła się uroczystość wręczenia Dźwigaczy kultury – nagród specjalnych przyznawanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe tym partnerom, którzy z otwartością podchodzą do współpracy, są źródłem inspiracji i niezmiennie – wspierają kulturę. Podczas wieczornej gali wręczono 46 nagród, w tym dwa Złote Dźwigacze: dla Galerii Kazimierz i Nowego Stylu. 


Dźwigacz Kultury to symboliczne podkreślenie tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu. Takie przesłanie stało się również inspiracją dla artystów tworzących grafiki – w tym roku Dźwigacza kultury zaprojektowała Justyna Rusinek.

Tegoroczna gala wręczenia nagród stanowiła zwieńczenie dwóch lat współpracy. Zwycięzcom gratulacje składał również Robert Piaskowski, pełnomocnik Prezydenta miasta Krakowa ds. Kultury.

W ostatnich dwóch latach nie brakowało przeciwności i wyzwań zarówno w świecie kultury jak i biznesu, ta zbieżność nie dziwi, bo pokazuje, że te wyzwania i ten świat są przez nas po prostu współdzielone – mówiła Carolina Pietyra, dyrektorka KBF, dziękując partnerom za wsparcie. Wspólna praca pozwala nam nie tylko odzyskać równowagę, ale także rozpocząć nowe projekty. Relacje między kulturą i biznesem są coraz bliższe i coraz więcej w tej współpracy gościnności.  Kultura śmiało wchodzi do galerii handlowych, a Pałac Potockich oraz Apteka Designu pozwalają naszym partnerom się rozgościć. Za te wszystkie wspaniałe relacje i za bliskie partnerstwo bardzo Państwu dziękujemy.

Od lat angażujemy się we wsparcie osób kreatywnych i ambitnych obszarach sztuki, designu i przestrzeni zbudowanych, więc przenikanie się biznesu i kultury postrzegamy jako coś naturalnego – w imieniu zarządu Nowego Stylu Złotego Dźwigacza odebrała Paula Gibała. Czujemy się aktywnym ogniwem w machinie kształtowania świata przyjaznego kolejnym pokoleniom i traktujemy ten fakt zarówno jak odpowiedzialność jak i przywilej – dlatego dziękujemy nie tylko za docenienie Nowego Stylu poprzez przyznanie nagrody, ale i za dopuszczenie nas do uczestnictwa w tym procesie wzajemnych korzyści, jakim w naszym rozumieniu jest kultura.

Z radością przyjęliśmy wyróżnienie Złotego Dźwigacza Kultury. To dla nas nie tylko nagroda, lecz także zobowiązanie do kontynuowania naszej misji, rozwijania rozrywkowo-kulturalnej oferty dla społeczności krakowskiej i przyciągania uwagi mieszkańców z całego regionu oraz turystów. Cieszymy się, że dzięki bliskiej wieloletniej współpracy z tak silnym partnerem jak Krakowskie Biuro Festiwalowe możemy być częścią takich wydarzeń jak Festiwal Muzyki Filmowej czy projekt Wokół Szopki. W planach mamy kontynuację tej wyjątkowej działalności w najbliższych miesiącach, więc już dziś zapraszamy do odwiedzenia Galerii Kazimierz po kolejne kulturalne inspiracje – mówiła Beata Jankowska, dyrektor Galerii Kazimierz.

Po uroczystym wręczeniu nagród goście udali się na koncert zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego Bruce’a Liu, który pojawił się w Krakowie w ramach cyklu ICE Classic. Przejazd gości do Centrum Kongresowego ICE Kraków zapewnił salon BMW Dobrzański.

 1. Galeria Kazimierz (IREEF)
 2. Nowy Styl Group
 3. HOMLA
 4. Galeria Bronowice (Ceetrus Polska sp. z o.o.)
 5. KHK SA
 6. MPO
 7. Wodociągi Miasta Krakowa
 8. MPEC
 9. MPK
 10. Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.
 11. ARMK
 12. Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach
 13. Kraków 5020
 14. GALERIA KRAKOWSKA (ECE)
 15. Factory (NEPTUNE)
 16. ZAIKS
 17. KBU
 18. SOCHACKI SALON
 19. Hotel Saski
 20. Hotel Filipa 18 Sp. z o.o
 21. Bike Cafe. Sp.z o.o
 22. Wierzynek/Słodki Wierzynek
 23. Angel Stradom House
 24. GooD LOOD
 25. HARD ROCK CAFE
 26. MiniMelts
 27. Dobra Palarnia Kawy
 28. Nakielny&Wentzl
 29. ABB
 30. SUEMPOL
 31. Wydawnictwo Helion
 32. Wydawnictwo Literackie
 33. H15
 34. LueLue
 35. Hagi
 36. Instytut Łukasiewicza
 37. OnLemon
 38. Abraciatte
 39. Twoje Pióro
 40. 4Szpaki
 41. PGE
 42. BMW Dobrzański
 43. Lafarge
 44. Tauron
 45. Lale
 46. Purite

inf. prasowa

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale