Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościWręczono tytuły Lider Małopolski - „Lokomotywy Rozwoju Małopolski”

Wręczono tytuły Lider Małopolski – „Lokomotywy Rozwoju Małopolski”

24 października br. odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski LIDER MAŁOPOLSKI Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Na zaproszenie Kazimierza Barczyka, przewodniczącego SGiPM oraz prof. Jerzego Lisa, Rektora AGH do prestiżowej Auli Akademii Górniczo-Hutniczej przybyli przedstawiciele ponad 30 wyróżnionych instytucji, firm i przedsięwzięć.


Tegoroczna Gala Laureatów Lider Małopolski była szczególna, bo z uwagi na pandemię COVID-19 organizatorzy nadrabiali zaległości i oprócz bieżących Laureatów Tytułów Lider Małopolski 2021 uhonorowali zwycięzców z dwóch poprzednich lat.

Kapituła Konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce – LIDER MAŁOPOLSKI”, w skład której wchodzi 27 samorządowców – członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski – od ponad 20 lat co roku wyróżnia „Lokomotywy Rozwoju Małopolski”– najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, firmy dynamicznie inwestujące na terenie Małopolski, z nowymi technologiami, stwarzające nowe miejsca pracy. Co roku Kapituła przyznaje 10 równorzędnych Tytułów oraz jeden TYTUŁ SPECJALNY.

Laureatem Tytułu Specjalnego za rok 2019 była Akademia Górniczo-Hutnicza uhonorowana w 100-lecie swojej działalności. AGH jest czołową polską uczelnią techniczną o międzynarodowej renomie oraz liderem m.in.: centrów badawczych, centrów rozwoju technologii, laboratoriów międzyuczelnianych. Aktualnie AGH prowadzi 62 kierunki, kształcąc prawie 30 tys. studentów i plasuje się w czołówce rankingów dla najlepszych uczelni technicznych w Polsce i Europie. Ozdobny dyplom LIDER MAŁOPOLSKI odebrali Rektor AGH prof. Jerzy Lis oraz b. Rektor prof. Tadeusz Słomka.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski za rok 2019 nagrodziło również Uniwersytet Jagielloński oraz Collegium Medicum UJ za wybudowany- w miejsce XIX-wiecznych budynków – kosztem 1,5 mld zł wówczas największy i najnowocześniejszy w Europie Szpital Uniwersytecki na 1000 łóżek, który zaczął leczyć w czasie COVID -19. Szpital w ciągu roku przyjmuje aż 100 tys. pacjentów. Tytuł ten odebrali: prof. Armen Edigarian – Prorektor UJ, prof. Jerzy Wordliczek zastępca Prorektora UJ ds. Collegium Medicum, prof. Piotr Laidler – b. Prorektor UJ ds. CM oraz Marcin Jędrychowski – Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Rok 2020był szczególny w najnowszej historii– będziemy go pamiętać jako rok światowej pandemii COVID-19, która z impetem uderzyła w nasze zdrowie i praktycznie wszystkie dziedziny życia. W tej sytuacji Kapituła Konkursu postanowiła za ten czas szczególnie podziękowa ćTytułem Specjalnym pracownikom ochrony zdrowia, którzy z poświęceniem i oddaniem walczylio zdrowie i życie na pierwszej linii. To szczególne wyróżnienie odebrali przedstawiciele: Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Tarnowie, Okręgowej Izba Pielęgniarek i Położnych w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych, Małopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale