Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZaatakował nożem w tramwaju i na pętli tramwajowej

Zaatakował nożem w tramwaju i na pętli tramwajowej

W nocy 19 grudnia w okolicy pętli tramwajowej w południowej części Krakowa 26-latek zaatakował nożem mężczyznę – ugodził go w plecy, a następnie wsiadł do tramwaju gdzie przy pomocy noża groził kolejnym osobom – jednej z nich ukradł telefon. Do zdarzenia doszło około godziny 20:00.


Na szczęście ugodzenie nożem nie okazało się poważne i życie zaatakowanego mężczyzny nie było zagrożone. Gdy napastnik ukradł telefon wysiadł z tramwaju i uciekł. Krakowscy policjanci natychmiast przystąpili do działania. Kryminalni z V Komisariatu Policji w Krakowie szybko ustalili miejsce zamieszkania agresora.

Jak informuje krakowska policja: Około godziny 1:00 funkcjonariusze udali się do jednego z domów w Podgórzu Duchackim, w którym miał on przebywać. Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili, że mężczyzna będący w ich zainteresowaniu jest w budynku, jednak drzwi do lokalu nikt nie chciał otworzyć. Funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wejściu do środka. Kiedy mężczyzna zauważył, że policjanci dostali się do środka lokalu próbował uciec przez okno, jednak próba ta została udaremniona przez kryminalnych, którzy zatrzymali agresywnego 26-latka. W trakcie przeszukania jego lokalu kryminalni ujawnili m.in. telefon, który mężczyzna zabrał podczas zdarzenia w tramwaju. Po zakończonych czynnościach 26-latek został przewieziony do pobliskiego komisariatu, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Trwają  czynności, w trakcie których najprawdopodobniej przedstawione zostaną mu zarzuty w związku ze zdarzeniami, które miały miejsce minionej nocy. Dodatkowo śledczy podejrzewają, iż 26-latek może być odpowiedzialny za dokonanie rozbojów mających miejsce listopadzie 2022 r. oraz w styczniu br. w rejonie Podgórza.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale