Quantcast
niedziela, 16 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZabił i gwałcił – „bestia” zatrzymany na lotnisku w Balicach

Zabił i gwałcił – „bestia” zatrzymany na lotnisku w Balicach

Policjanci z Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji we współpracy z funkcjonariuszami z Katowic, Krakowa, Bielska Białej i Żar a także z norweską Policją zatrzymali 34-letniego Damiana T., wobec którego toczy się postępowanie o zgwałcenie. By uniknąć wymiaru sprawiedliwości mężczyzna od lat ukrywał się poza granicami naszego kraju.


W  przeszłości Damian T. był karany za m.in. zabójstwo oraz wielokrotne gwałty i inne przestępstwa na tle seksualnym. Na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Zielonej Górze miał być tymczasowo aresztowany, jednak by uniknąć więzienia uciekł za granicę gdzie się ukrywał od kilku lat.

W niedzielę 29 stycznia w jednej z restauracji w Norwegii, tamtejsza policja zatrzymała mężczyznę za prezentowanie dzieciom zdjęć pornograficznych. Jak się okazało tym zatrzymanym okazał się 34-letni Damian T.  Zapadła decyzja o jego natychmiastowym wydaleniu z Norwegii i o całej sprawie poinformowano policję w naszym kraju.

2 lutego policjanci z Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, we współpracy z funkcjonariuszami z wydziałów kryminalnych z KWP w  Katowicach, KWP w Krakowie, KMP w Bielsku Białej, KPP w Żarach i KPP w Krakowie zatrzymali podejrzanego w podkrakowskich Balicach, bezpośrednio po wyjściu z samolotu. Zatrzymany został następnie przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na wyrok w sprawie.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale