Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów krakowskiej podstawówki

Zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów krakowskiej podstawówki

Policjanci drogówki spotykają się z uczniami najmłodszych klas, aby edukować dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie spotkań omawiane są zasady obowiązujące podczas poruszania się po drogach pieszo oraz jednośladami.


4 listopada br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich w Szkole Podstawowej nr 97. Funkcjonariusze w ramach prelekcji omówili zasady poruszania się po drodze pieszo i rowerem, a także przypomnieli, że według nowych przepisów osoba poruszająca się między innymi hulajnogą elektryczną musi posiadać kartę rowerową.

Dzieci dowiedziały się też, jakie jest obowiązkowe wyposażenie jednośladu, kiedy można przystąpić do egzaminu na kartę rowerową i jak taki egzamin wygląda. Policjanci apelowali o zakładanie kasku podczas jazdy na rowerze, hulajnodze i na rolkach podkreślając, że to ważny element wyposażenia, który podczas upadku może nawet uratować życie. Ponadto podkreślali, jak ważną rolę pełnią odblaski i dlaczego warto je nosić szczególnie po zmroku. 

Do omówienia tematyki wykorzystano kolorowe plansze, które w łatwy sposób umożliwiły dzieciom przyswojenie wiedzy. Na zakończenie spotkań uczniowie obejrzeli film animowany pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, przedstawiający niebezpieczne sytuacje na drodze, a także wskazówki jak postępować, aby ich uniknąć. 

policja małopolska

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale