Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZapytaj eksperta ZUS o trzynastą emeryturę

Zapytaj eksperta ZUS o trzynastą emeryturę

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłatę trzynastej emerytury. W tym roku wyjątkowo od kwoty 13-tki nie będzie potrącony podatek. Więcej o dodatkowym rocznym świadczeniu będzie można dowiedzieć się podczas dyżuru telefonicznego z ekspertem ZUS, już jutro, czyli w środę (6 kwietnia).

1 kwietnia ZUS rozpoczął wypłatę trzynastych emerytur. Zgodnie z ustawą są one wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca danego roku. W tym roku trzynastka wnosi 1338,44 zł brutto. Nie trzeba składać żadnych wniosków o przyznanie trzynastki. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą.

W tym roku Ministerstwo Finansów zaniechało poboru podatku od trzynastej emerytury. Ze świadczenia zostanie pobrana jedynie składka zdrowotna w wysokości 120,46 zł. W takiej sytuacji trzynastka netto wyniesie 1217,98 zł.

Pytania o trzynastą emeryturę i świadczenia długoterminowe będzie można kierować do eksperta w czasie telefonicznych konsultacji. Odbędą się one już w środę 6 kwietnia w godz. 10-12. Można telefonować pod numer 12 42-46-269.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale