Quantcast
niedziela, 16 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZbliża się CAVALIADA Kraków 2023

Zbliża się CAVALIADA Kraków 2023

Przed nami wielki finał cyklu CAVALIADA w Krakowie! Po Warszawie, Poznaniu i Sopocie, czas właśnie na Kraków, gdzie odbędzie się aż pięć finałów, z których wyłonieni zostaną zwycięzcy całego cyklu. Czy wypracowana przewaga pomoże w osiągnięciu zakładanego celu, czy może mobilizacja rywali odwróci sytuację w tabeli? Jednego jesteśmy pewni, każdy z finałów dostarczy mnóstwo emocji!


To już kolejny raz kiedy ta prestiżowa impreza zawita do Krakowa. Już w marcu to właśnie Królewskie Miasto Kraków stanie się międzynarodową stolicą skoków przez przeszkody. CAVALIADA Kraków 2023 odbędzie się w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce – TAURON Arena Kraków

CAVALIADA Kraków 2023 odbędzie się w dniach od 2 do 5 marca w TAURON Arenie Kraków. Co sympatycy tej dyscypliny zobaczą w ciągu tych kilku dni podczas krakowskiej CAVALIADY?

SKOKI PRZEZ PRZESZKODY –  W tej konkurencji para jeździec i koń pokonują przeszkody umieszczone na parkurze. Każda z przeszkód zbudowana jest w sposób bezpieczny zarówno dla konia jak i zawodnika, to znaczy, że elementy przez które przeskakują nawet przy lekkim uderzeniu opadają na ziemię. W konkursach skokowych koń i jeździec mają do pokonania od kilku do kilkunastu przeszkód w określonej kolejności, czasie i z możliwie jak najmniejszą ilością błędów.

Powożenie na CAVALIADZIE rozgrywane jest w ramach Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Do rywalizacji przystępuje 5 drużyn, z czego trzy to medaliści Mistrzostw Polski, jedna to zwycięzca kwalifikacji i jedna dzika karta przyznana przez organizatora.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego jest konkurencją olimpijską, inaczej na tą konkurencję mówi się jeździecki triathlon, ponieważ łączy w sobie 3 próby – ujeżdżenie, skoki i niezwykle emocjonującą próbę terenową. Na CAVALIADZIE rozgrywana jest wyłącznie próba terenowa, to jedna z nielicznych imprez jeździeckich, dająca możliwość pokonywania przeszkód terenowych w warunkach halowych.

Ujeżdżenie to konkurencja olimpijska, podstawa każdej konkurencji jeździeckiej. Na CAVALIADZIE rywalizacja odbywa się w randze zawodów krajowych CDN, jednak już od kilku lat na listach nie brakuje zawodników z zagranicy. Ujeżdżenie to konkurencja, w której jeździec i koń wykonują poszczególne figury na czworoboku o wymiarach 20×60 metrów.

Pokazy! Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od prezentacji koni arabskich po widowiskowe pokazy grup kaskaderskich i rekonstrukcyjnych. W zeszłym roku kibice mogli podziwiać występy La Pattat Dutka & Franczak Horse Show – piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie.

Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia, pełny program oraz możliwość kupienia biletu znajdziecie tutaj

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale