Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościZmiana rozkładu jazdy pociągów od 13 marca 2022 r.

Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 13 marca 2022 r.

Drodzy Podróżni, w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – od 13 marca 2022 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów. Będzie ona obowiązywać do 11 czerwca 2022 r.

WYDŁUŻENIE RELACJI POCIĄGÓW SKA2 DO STACJI PODBORY SKAWIŃSKIE

Po ponad 5 latach na stację Podbory Skawińskie ponownie zawitają regularne pociągi pasażerskie. Wraz z marcową zmianą rozkładu jazdy 38 nowych kursów SKA2 uruchomionych w grudniu 2021 r. w relacji Kraków Główny/Kraków Podgórze – Skawina zacznie kursować w wydłużonej relacji obsługując dodatkowo przystanek Skawina Zachodnia oraz stację Podbory Skawińskie. 20 kursów będzie uruchamianych codziennie, natomiast dodatkowych 18 uzupełni ofertę w dni robocze.

Szczegółowy rozkład jazdy SKA2 Kraków Główny/Kraków Podgórze – Skawina – Podbory Skawińskie obowiązujący od 13 marca 2022 r.

W DNIACH 18-20 MARCA KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA DO STACJI KRAKÓW LOTNISKO

Od godziny 20:00 18 marca do końca dnia 20 marca ze względu na remont przejazdu kolejowego w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Kraków Lotnisko wprowadzona zostanie przerwa w ruchu pomiędzy stacjami Kraków Mydlniki a Kraków Lotnisko.

W związku z tym za wszystkie pociągi w tym okresie zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Mydlniki – Kraków Lotnisko. Każdy kurs będzie obsługiwany dwoma autobusami:

  • z obsługą wszystkich przystanków pośrednich (Kraków Młynówka, Kraków Zakliki, Kraków Olszanica),
  • bezpośrednim do Kraków Airport.

Szczegółowy rozkład jazdy SKA1 Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko obowiązujący od 13 marca 2022 r.


ZASTĘPCZA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA ZA WYBRANE KURSY SKA3 NA ODCINKU TRZEBINIA – OŚWIĘCIM

Podobnie jak to miało miejsce w grudniowej korekcie rozkładu jazdy w związku trwającymi pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 93, w tym dzienną przerwą w ruchu w godzinach 10:00 – 14:00 pomiędzy Trzebinią a Chrzanowem, w dalszym ciągu pasażerowie muszą liczyć się ze znaczącymi utrudnieniami – połowa kursów na odcinku Oświęcim – Trzebinia będzie obsługiwana zastępczą komunikacją autobusową. Autobusami będą obsługiwane te same kursy co do tej pory.

Szczegółowy rozkład jazdy SKA3 Kraków Główny – Trzebinia – Oświęcim obowiązujący od 13 marca 2022 r.


UTRUDNIENIA DLA POCIĄGÓW SKA2 W ZWIĄZKU Z PRZEBUDOWĄ SIECI TRAKCYJNEJ NA ODCINKU ZASTÓW – NIEDŹWIEDŹ

Od 13 marca br. czekają nas kolejne utrudnienia związane z różnymi inwestycjami infrastrukturalnymi wymuszającymi konieczność kursowania pociągów po jednym torze:

  • Niedźwiedź – Zastów -> kompleksowa przebudowa sieci trakcyjnej,
  • Zastów – Kraków Batowice -> budowa północnej obwodnicy Krakowa,
  • Kraków Batowice – Kraków Główny -> przebudowa al. 29 listopada.

Nałożenie się tych inwestycji spowodowało konieczność zastąpienia 4 pociągów komunikacją zastępczą – 2 na odc. Kraków Główny – Słomniki i 2 na odc. Zastów – Miechów.

Ponadto w dniach 18-22 maja z uwagi na zamknięcie stacji Zastów tymczasowo odwołanych zostanie 6 pociągów, a 2 kolejne przejadą przez tą stację bez możliwości wsiadania i wysiadania z pociągu.

Szczegółowy rozkład jazdy SKA2 Kraków Główny – Miechów – Sędziszów obowiązujący od 13 marca 2022 r.


UTRUDNIENIA ZWIĄZANE Z MODERNIZACJĄ LINII NA ODCINKU
KRAKÓW GŁÓWNY – KRAKÓW PŁASZÓW – KRAKÓW BIEŻANÓW – PODŁĘŻE

Kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w dni robocze w godzinach 10:00-14:00.

Podobnie jak w poprzednich okresach, zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3. W przypadku połączeń SKA1 oznaczać to będzie zastąpienie kursów pociągów honorowaniem biletów w autobusach i tramwajach uruchamianych przez Miasto Kraków. Z kolei jeśli chodzi o połączenia SKA3, to na odcinku Podłęże – Kraków Główny będą one w tych godzinach obsługiwane zastępczą komunikacją autobusową zapewniającą dojazd do wszystkich stacji i przystanków pośrednich na odcinku objętym wstrzymaniem ruchu pociągów.

Ponadto, ze względu na brak możliwości mijania się pociągów na stacji Kraków Bieżanów, również poza godzinami przerwy w ruchu za część pociągów zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Inne z kolei pojadą trasami okrężnymi przez Kraków Nową Hutę lub przez stację towarową Kraków Prokocim (w tym przypadku, pociągi na trasie do Podłęża obsłużą przystanki Kraków Zabłocie, Kokotów i Węgrzce Wielkie).

Szczegółowy rozkład jazdy SKA3 Kraków Główny – Tarnów obowiązujący od 13 marca 2022 r.


MOŻLIWE UTRUDNIENIA

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z  rozkładem jazdy prowadzone modernizacje linii kolejowych mogą powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z  o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Za wszelkie niedogodności, z którymi mogą się Państwo spotkać podczas podróży w związku z prowadzoną modernizacją uprzejmie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Skargi, wnioski i reklamacje dotyczące realizacji przejazdu pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie sp. z o. o. prosimy przekazywać na adres e-mail: pasazer@kolejemalopolskie.com.pl.


ROZKŁADY JAZDY OBOWIĄZUJĄCE OD 13.03.2022 r.:

-> SKA1 Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko (obowiązuje w okresie 13.03 – 11.06.2022)

-> SKA2 Kraków Główny – Sędziszów (obowiązuje w okresie 13.03 – 11.06.2022)

-> SKA2 Kraków Główny / Kraków Podgórze – Skawina (obowiązuje w okresie 13.03 – 11.06.2022)

-> SKA3 Kraków Główny – Tarnów (obowiązuje w okresie 13.03 – 11.06.2022)

-> SKA3 Kraków Główny – Trzebinia – Oświęcim (obowiązuje w okresie 13.03 – 11.06.2022)

-> Kraków Główny – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój (obowiązuje w okresie 13.03 – 11.06.2022)

-> (Kraków Główny / Nowy Sącz) – Stróże – Jasło (obowiązuje w okresie 13.03 – 11.06.2022)

-> Muszyna – Poprad-Tatry (obowiązuje w okresie 4-11.06.2022)

Informacja o miejscach zatrzymania zastępczej komunikacji autobusowej

inf. prasowa

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale