Quantcast
piątek, 6 grudnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościOperacja laparoskopowa transmitowana ze szpitala Rydygiera do ośrodków medycznych w Europie

Operacja laparoskopowa transmitowana ze szpitala Rydygiera do ośrodków medycznych w Europie

Po raz pierwszy w historii Szpitala Rydygiera w Nowej Hucie przeprowadzono zabieg, którego transmisja na żywo była dostępna dla ośrodków medycznych w 15 krajach Europy oraz dla 4 szpitali na terenie Polski. Złożona operacja lewostronnej hemikolektomii na 68-letnim pacjencie z nowotworem odbytnicy była realizowana i jednocześnie komentowana przez prof. Andrzeja Budzyńskiego, kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w szpitalu Rydygiera, wspomaganego przez trzyosobowy zespół operatorów.


„To był niezwykle skomplikowany przypadek, który na prowadzone przeze mnie warsztaty zaawansowanych technik laparoskopowych przewodu pokarmowego wybrałem celowo. Dlaczego? Powód jest oczywisty; uczestnikami naszego kursu są doświadczeni chirurdzy onkolodzy z Polski i Europy, od lat specjalizujący się w chirurgii jelita grubego, dlatego zależało mi na tym, aby wartość edukacyjna naszych dwudniowych warsztatów była dla nich wysoka. To pierwsze międzynarodowe szkolenie transmitowane ze Szpitala Rydygiera i chociaż nasza praca dydaktyczna zbiera w Polsce wysokie oceny, to jednak zawsze szersze audytorium inspiruje do jeszcze większych wyzwań” – przyznaje prof. Andrzej Budzyński, od lat dzielący się swoimi najlepszymi praktykami klinicznymi w ramach prowadzonych kursów i spotkań warsztatowych.

Strategia ta spotkała się z uznaniem uczestników warsztatów, którzy przez ponad 3,5 godziny obserwowali zabieg prowadzony przez prof. Budzyńskiego. Dzięki transmisji live surgery mieli oni możliwość interakcji, zadawania pytań i teoretycznego współuczestnictwa w tworzeniu koncepcji dalszych etapów operacji.

Cieszę się z dobrych recenzji, które wystawili nam koledzy z Europy, doceniając szczególnie decyzyjność, różnorodność rozwiązań i wielopłaszczyznowość analizowanych koncepcji. Ponieważ całość odbywała sie w języku angielskim i była moderowana przez osobę z Wielkiej Brytanii – wszyscy uczestnicy z prawem głosu mogli bez problemu inspirować się nawzajem, co dla mnie, osoby prowadzącej  zabieg było dodatkowym impulsem. Bo mam takie swoje hobby, w ramach którego kocham edukować i dzielić się doświadczeniem. Takie przekazywanie pałeczki w naszym chirurgicznym maratonie ma sens” – przyznaje prof. A. Budzyński, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Rydygiera.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale